Öğretmenevlerinde Kimler Konaklayabilir

Öğretmenevleri konaklaması sadece Milli Eğitim Bakanlığın’da görev yapan öğretmenler için değil, kamu personellerinin, sivil vatandaşların, emeklilerin de konaklayabileceği kurumlardır. Öğretmenevlerinde yatılı kalmak, imkanlardan faydalanmak için öncelik hakkı öğretmenlere aittir. Bu konuda bazı karışıklıklara yol açmaması için yazı içerisinde konuyu detaylandırıyor olacağız.

Öğrenciler için konaklama : Öğrenci belgesi ibraz edilmelidir. Kamu’da görev yapanlar, memurlar bağlı oldukları kurumlardan verilen çalışma kartları, kimlik belgesi, gibi resmi evrakları ile imkanlardan yararlanabilmektedir.  Ek olarak kamu personelleri ( memur, işçi statüsü olabilmektedir ) kendi eşlerinin, çocuklarının da öğretmenevleri konaklama imkanı olarak faydalanabilirler.

Not : Verilen öğretmenevi kartları 1 yıl geçerli olmak ile birlikte dönem bitişinde yenilenmesi gerekir. Konu hakkında size en yakın öğretmenevini sitemiz üzerinden bularak detayları öğrenebilirsiniz.

Sivil olarak tabir edilen, dışarıdan gelen, misafir olarak öğretmenevinde konaklamak isteyen kişiler de konaklayabilirler. Vatandaşlar ise yine cüzi bir miktar ödeyebilirler. Fiyat bilgisi il ve öğretmenevine göre değişkenlik göstermektedir. Cafe, restorant, çay bahçesi gibi kullanım alanlarından konakladığınız süre boyunca belirtilen ücret var ise ek ödeme yaparak yararlanabilirsiniz.

Öğretmenevleri hakkında avantajlardan, ekstra imkanlardan ilerleyen dönemlerde sıkça bahsedeceğiz ancak öğretmenevleri otel, pansiyon gibi yerlerden fiyat açısından daha ekonomik olduğu için tercih edebilirsiniz. Güvenilir, resmi kaynak, titiz personellerin seçili olduğu öğretmenevlerinden faydalanmak, bulunduğunuz ilçe de ki konaklama alanlarını görüntülemek için sayfa içerisinde yer alan şehir seçimini yapıp iletişim kurabilirsiniz.